Poezja Jesienią 2018

Fotogaleria
Termin: 2018-11-23

Miejsce: Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Konkurs Recytatorski z cyklu POEZJA JESIENIĄ ma 25 lat!

To piękny moment w działalności Centrum Kultury w Głuchołazach, to czas na podsumowanie wieloletniej pracy nie tylko mojej i moich koleżanek i kolegów, ale również nauczycieli, opiekunów i rodziców. Wszystkich tych osób, które przyczyniły się do tego, iż do dzisiaj ten Konkurs trwa, i co więcej pięknie się rozwija. Czas w jakim przyszło nam żyć, straszliwie pędzi, codzienny natłok obowiązków, spraw i wieczna gonitwa, powodują ,iż jesteśmy po prostu zmęczeni. A Konkurs zaprasza nas do świata ciszy, daje ukojenie, to tutaj spotykamy się z żywym słowem i przede wszystkim z drugim człowiekiem. Tego się nie zapomina, to zostaje w ludziach na zawsze. To przy okazji takich wydarzeń kulturalnych, dzieci i młodzież poznają najpiękniejszą literaturę, w szczególności poezję. Recytacja uczy odwagi, śmiałości i szacunku do słowa, bo słowo ma swoją wartość, słowo coś znaczy! Taka forma prezentacji artystycznej, uczy też pokory, uczy spojrzenia na drugiego człowieka - człowieka, z którym stajemy twarzą w twarz.

Życzę temu Konkursowi, aby nie zwalniał, aby nie szedł na łatwiznę, niech trwa i ma się dobrze, i oby nie zabrakło ludzi, którym na nim zależy, bo ważne jest , aby kolejne pokolenia głuchołazian, mogły właśnie w taki sposób, kształtować swoje osobowości i talenty,                           z pożytkiem dla nas wszystkich.

Podsumowaniem XXV Konkursu POEZJA JESIENIĄ, niech będzie fragment książki Nancy H. Kleinbaum: „Stowarzyszenie umarłych poetów”:

„ Zdradzę wam tajemnicę: nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna.

Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia.

Medycyna, prawo, finanse, czy technika to wspaniałe dziedziny,

ale żyjemy dla poezji, piękna i miłości…”

                                          

                                                                         Z pozdrowieniami Beata Puzia


Fotogaleria z tegorocznej edycji:
poezja jesienią 25 lat galeriaProtokół do pobrania poniżej :

 

 

Terminy


  • 2018-11-23