Operetka "Wiedeńska Krew" - Fotogaleria

Fotogaleria
Termin: 2018-01-13

Miejsce: Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Wiedeńska krew J. Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znaną operetką kompozytora, która niezmiennie utrzymuje się w czołówce światowego repertuaru. Wspaniała muzyka, barwne kostiumy i niebanalna scenografia składają się na sukces operetki, który towarzyszy jej od lat.

Akcja Wiedeńskiej krwi toczy się podczas „tańczącego kongresu” z 1815 roku w Wiedniu. Fabuła osnuta jest wokół miłosnych podbojów, zdrad i romansów, którymi zajmowały się ówczesne elity. Frywolna operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi wspaniałą muzykę i czar wiedeńskich salonów. Libretto opowiada historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po zaślubinach „wiedeńską krew” opuszcza małżonka i wraca do Wiednia. Samotny mąż nie cierpi długo w samotności i szybko pociesza się piękną tancerką. Hrabina jednak postanawia powrócić i zakosztować smaku małżeństwa. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć miłość u boku ukochanego.

W rolach głównych wystąpią śpiewacy Teatru Muzycznego Arte Creatura, m.in.: Jarosław Wewióra, Ewelina Sobczyk, Joanna Szynkowska vel Sęk, Natalia Piechowiak, Chaoran Zuo, Aleksand Bardasov, Adam Żaak. Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia:

operetka wiedenska krew galeria 

 

 

Terminy


  • 2018-01-13