Święto Gór Opawskich

Imprezy Stałe
Termin: 2016-07-10 09:00

Święto Gór Opawskich to,odbywająca się w drugą niedzielę lipca w Muszli Leśnej impreza mająca na celu budowanie i podtrzymywanie więzi wśród mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego. To swoiste spotkanie kultur,które poprzez różnorodne prezentacje twórczości ludowej obnażają swoje bogactwo i różnorodność. Kiermasz sztuki ludowej przepełniony pracami malarzy,rzeźbiarzy oraz twórców wszelkich form rękodzieła artystycznego,przeplatany zgiełkiem warsztatów artystycznych: ceramicznych,wikliniarskich,kowalstwa itp.,zachęca do obcowania ze sztuką oraz prowokuje do odnalezienia w sobie nowych zainteresowań i pasji.

Leśnicy z Nadleśnictwa Prudnik odsłaniają przed obecnymi najskrytsze tajemnice lasów Gór Opawskich. Zarażają miłością do przyrody i troską o każdy zakątek otaczającej nas natury.

Z Towarzystwem Przyjaciół Głuchołaz można poznać najstarszą sztukę płukania złota oraz zwiedzić najciekawsze zakamarki głuchołaskiej historii.

Radosny świąteczny nastrój tworzą występujące zespoły wpasowane swoim stylem i repertuarem w klimat Gór Opawskich.

Nieodłączną atrakcją imprezy jest degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich.

Pomysłodawcą i organizatorem święta jest Centrum Kultury

 

 

Terminy


  • 2016-07-10 09:00