Wystawa malarstwa Danuty Muszyńskiej - Zamojskiej

Wydarzenia
Termin: 2021-10-29

Mimo tego, iż spotkanie z Panią Danutą Muszyńską-Zamorską z przyczyn od nas niezależnych odbędzie się w późniejszym terminie, to już od dziś zapraszamy do odwiedzenia CK i obejrzenia wystawy prac Autorki. Ekspozycja znajduje się w dwóch salach i składa się z fragmentów trzech cykli: DZIECI ŚWIATA, DZIECI WOJNY i PORTRETY.

? Każdy z Państwa będzie mógł zabrać ze sobą okolicznościową kartkę pocztową, z których artystka tak zasłynęła ? oraz wpisać się do pamiątkowej kroniki ?

? O WYSTAWIE SŁÓW KILKA:
Chciałoby się napisać: Któż nie zna tych portretów? W latach 70. i 80. ubiegłego wieku te duże dziecięce oczy patrzyły z wielu kartek pocztowych. Krajowa Agencja Wydawnicza wypuściła bowiem na rynek reprodukcje cyklu „Dzieci świata” oraz wizerunków małych Polaków w strojach ludowych. Wtedy miało też miejsce apogeum popularności Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej.
Osobom starszym i tym w średnim wieku wystawa umożliwia przeniesienie się w czasie, powrót do przeszłości i obejrzenie jednego z symboli młodości w oryginale. Młodsze roczniki mają szansę poznać twórczość artystki, która chyba tak jak nikt od czasu Stanisława Wyspiańskiego, malowała dzieci. Jak nikt, bo z takim sercem. A ma je ona wielkie. Znana jest z udziału w wielu akcjach charytatywnych.

? ZAPRASZAMY OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY W GODZINACH PRACY CK.

wystawa malarstwa paz21

 

 

Terminy


  • 2021-10-29