"Pół na Pół" - Fotogaleria

Fotogaleria
Termin: 2018-02-04

Miejsce: Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…

Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku - Alfreda Hitchcocka.

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

Czas trwania: 100 minut, 1 przerwa
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Przekład: Rubi Birden
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Produkcja: G-INVEST Olaf Gruszka i Piotr Szwedes

Obsada: 

Piotr Polk i Piotr Szwedes

Spektakl PÓŁ NA PÓŁ w wykonaniu Piotra Szwedesa oraz Piotra Polka, a w reżyserii Wojciecha Malajkata można było zobaczyć w CK 4 lutego 2018r. Widownia rozbawiona do łez i zadowolona.

Fotogaleria:

pol na pol galeria
 pol na pol spektakl

 

 

Terminy


  • 2018-02-04