Nigdy Nie Zapomnij Kłamać - Film

KINO
Termin: 2017-11-10

Marian Marzyński (ur. W 1937 r.), Polak żydowskiego pochodzenia, scenarzysta, dokumentalista. Związał swoje życie i swoją karierę filmową ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie mieszka i tworzy od lat 70. ubiegłego stulecia.

Odniósł duży sukces w USA jako dokumentalista, jest laureatem nagrody Emmy z dokument o katastrofie lotniczej. Reżyseruje filmy dokumentalne dla amerykańskiej telewizji publicznej PBS. W Nigdy nie zapomnij kłamać"opowiada o własnych dramatycznych przeżyciach z dzieciństwa, a także przywołuje wspomnienie innych żydowskich dzieci, ocalonych - jak on sam - z warszawskiego getta. Marian Marzyński miał zaledwie dwa lata, gdy wybuchła II wojna światowa.

Dziecko holocaustu, ocalał z Zagłady dzięki pomocy wielu ludzi. Wówczas kłamstwo było wybawieniem, kluczem do przetrwania. Dzieci z warszawskiego getta przeżyły, dzięki ukrywaniu swojego żydowskiego pochodzenia. Po latach reżyser wraca z kamerą do Polski, by przywołać Warszawę z czasów wojny, straszny i bolesny okres w swoim życiu. Dobrzy ludzie sprawili, że mały Marcyś przeżył wojnę. Z zagłady ocalały również inne dzieci, wraz z nimi reżyser odbywa teraz wędrówkę w czasie, wraca do przeszłości, o której nigdy nie da się zapomnieć.

Powstał przejmujący film o strachu, bólu, o cierpieniu. Dokument o dzieciach, których dzieciństwo przypadło na najgorsze czasy. Widz ogląda film oczami małych świadków tamtych tragicznych wydarzeń.

"Nigdy nie zapomnij kłamać"

Seanse w dniach
08.11.17 godz: 16:00
09.11.17 godz: 13:30
10.11.17 godz: 10:00

Bilety w cenie 10zł do nabycia w dniu seansu


Film Dokumentalny
Produkcja:
USA
Czas Trwania:
67min
Reżyseria:
Marian Marzyński
Scenariusz:
Marian Marzyński
Zdjęcia:
Jean Segonzac , Jason Longo
Montaż:
Raoul Rosenberg , Irene Su
Producent:
Anna Stapor
nigdy nie zapomnij klamac plakat 

 

Terminy


  • 2017-11-10
  • 2017-11-09
  • 2017-11-08